Dima Bilan se narodil 24. prosince roku 1981 v kavkazské Karačajevsko-čerkeské republice, která je součástí Ruské federace, pod jménem Viktor Belan. V jednom roce se s rodiči přestěhoval do tatarského města Naberežnyje Čelny a o pět let později zpět na Kavkaz do Kabardinsko-balkarské republiky.
     Nedlouho poté si jej všiml učitel tamější hudební školy a o budoucím směřování Dimy nebylo pochyb. Po dokončení základní školy pokračoval ve studiu na střední hudební škole a nakonec ve speciální škole Gnesinsk docházel na lekce vokálního zpěvu. Mezitím objížděl různé hudební soutěže a po nocích pracoval v prodejně Benettonu.

     V létě roku 2003, po dokončení školy, vystupoval se skupinou Urma-la. Na podzim téhož roku poslucha-čům představil svůj debut Jsem noční chuligán, který měl u ruské veřejnosti nebývalý ohlas. O rok později vydal druhé album Na břehu nebe. Na jeho produkci se podílela řada světoznámých umělců a úspěch tím byl zpola zaručen. O poznání klidnější a hlasově vyrovnanější Dima své fanoušky mile překvapil a vydobyl si tak u nich ještě větší úctu a respekt.

     Následovala dlouhá řada ocenění, kromě jiného na ruské MTV a v Kyjevě, a nepřetržitého zájmu kritiků, skladatelů a široké veřejnosti. Dima se aktivně zapojil do modelingu a slavil další úspěch.
     V roce 2006 se stal umělcem roku a zajistil si tak účast na prestižní hudební soutěži Eurovize v Athénách. Never let you go u evropského publika zabodovala a vynesla mu druhé místo.